Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Odd Thomas - Dean Koontz

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
thesamwich
legendary writer
legendary writer

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Odd Thomas - Dean Koontz   Lun 6 Sept 2010 - 7:45

“Odd Thomas” de Dean Koontz este prima carte din seria Odd Thomas, fiind preconizat a apărea șase romane, publicată în 2003 la ei și octombrie 2007 în România, in varianta hardcover la editura Rao, în traducerea lui Liviu Radu. Coperta nu este extraordinară și nici nu am găsit nicăieri de unde este luată sau cine a desenat-o, mai ales ca din ce am văzut, cea originală nu seamănă deloc cu varianta românească.Țin să precizez, încă de la început că scriitorul este unul dintre preferații mei, în special și datorită publicării cărților sale în numar mare, la mai multe edituri, începand cu Nemira, continuând cu Lider, și nu în ultimul rand, cea mai consecventă, Rao, dar și modului în care îmbină cu succes necunoscutul și nevoia cititorilor de a se confrunta cu lucruri paranormale și personaje conturate cât mai aproape de realitate, ce s-ar putea identifica cu oricare dintre noi.Din punctul meu de vedere cartea nu s-a ridicat la înălțimea așteptărilor, până la pagina doua sute și un pic, nu m-am confruntat cu prea multe evenimente neobișnuite și nici intriga nu se ridică la nivelul celorlalte cărti ale lui Koontz. Acesta reușea în câteva pagini să treacă personajele de la o stare de spirit la alta, de la teama la speranșa că vor reuși să supravieșuiască, să depășească obstacolele indiferent de cât de imposibile ar fi părut, ne uimea cu situțiile și actorii creionați uneori depășind limitele înțelegerii și imaginației, pe scurt un izvor bogat de întâmplări și situații cu totul ieșite din comun.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Odd Thomas - Dean Koontz   Sam 25 Sept 2010 - 0:48

^ Descrierea asta nu pare sa fie facuta de tine, mai ales ca autorul nu este in niciun caz unul din preferatii tai :))
Asta parca e ala care a scris " Cursa", nu? ma rog, cartea aia nu mi-a placut si probabil ca nu m-as mai apuca sa citesc ceva de la el.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 24
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Odd Thomas - Dean Koontz   Dum 27 Mai 2012 - 1:22

Stiu c-am vazut in librarie o alta carte a autorului si desi mi s-a parut draguta am zis pas, iar descrierea chiar daca lauda cartea si autorul pe mine nu prea m-a atins.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Odd Thomas - Dean Koontz   

Sus In jos

Odd Thomas - Dean Koontz

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-