Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Nopti Orientale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 23
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Nopti Orientale   Lun 14 Iun 2010 - 13:32

Zully Mustafa, autoarea unei rubrici despre sex în revista FHM, vă propune acum nouă povestiri erotice, fierbinți ca lava unui vulcan, materializate în nouă nopți orientale din care nu lipsesc cele mai ascunse fantezii de la sexul în trei la lesbianism. Linia între iubire și sex este atît de fină, încît personajul principal, Hazel, se transformă dintr-o femeie care credea în dragoste într-una care încetează să mai caute marea iubire.

Ce mai rămîne dintr-o relație cînd aceasta se consumă? Prin cîte dezamăgiri, trădări, minciuni și compromisuri trebuie să treci ca să întîlnesti partenerul dorit?

"Presupun că și tu visezi. Să fii părinte. Să fii liber. Să ai încredere în prietenul tău. Să iubești. Să împarți. Să zbori. Să rîzi. Să rămîi undeva. Sau în cineva. Acolo unde trebuie.", spune autoarea, prin vocea personajului ei. Aventuri erotice care încep la malul mării și se sfîrșesc, ca o întoarcere la matcă, tot la marginea ei.

O construcție în ramă, tablouri de o noapte, vibrante prin întrebările care se ivesc.

Nu pune mîna că frige!

ma gandeam sa o postez, dar mai bine o prezint aici pentru ca poate multe dintre voi ati citit-o si nea'.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Nopti Orientale   Sam 9 Oct 2010 - 23:36

Eu nu am citit-o :)) Am citit de la Zully Mustafa doar " Strugurii s-au copt in lipsa ei", un roman totaaal diferit de cel de fata. Celalalt era romantic si finut, acesta este erotic si pare sa fie intr-un fel grosolan.
L-as citit doar ca sa fac o comparatie mai analizata intre cele doua.
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Nopti Orientale   Mar 21 Aug 2012 - 18:34

Cand am citit titlul cred ca ma gandeam putin la altceva:)), nu e o carte tocmai pe gustul meu, insa depinde acum si cat de detaliata e autoarea. Daca mi-ar pica in maini probabil i-as da o sansa, mica de tot.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Nopti Orientale   Vin 31 Mai 2013 - 5:25

Vedeti ca este chiar draguta, mie mi-a placut mult cand am citit-o acum 3 ani, hai 2 si ceva :">
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nopti Orientale   

Sus In jos

Nopti Orientale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Binbir Gece _ 1001 de nopti
» Costume orientale
Pagina 1 din 1