Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Poti sa tii un secret? sophie kinsella

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
mia_17_heart

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 26
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Dum 23 Aug 2009 - 7:53

IFireste ca am secrete.Fireste ca am. Toata lumea are secrete. E un lucru absolut normal. Sunt sigura  ca nu am mai multe secrete decat oricine altcineva.Nu ma refer la cine stie ce secrete, care sa zgaltaie pamantul din temelii. La secrete de genul presedintele-are-de-gand-sa-bombardeze-japonia-si-Will-Smith-e-singurul-care-poate-salva-lumea. Ci la micile secrete obisnuite din viata de zi cu zi.

Ultima editare efectuata de catre mia_17_heart in Dum 23 Aug 2009 - 8:45, editata de 3 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
bitter // sweet
best animation
best animation

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 23
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Dum 23 Aug 2009 - 8:19

Bine, ai pus poza cu coperta si atat ? :| Editeaza si pune ceva detalii despre carte, sau sterg subiectul.
Am sters celalalt topic creat de tine, mesajul ala era gol :| .

Bang, Bang, my baby shot me down...
Sus In jos
mia_17_heart

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 26
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Dum 23 Aug 2009 - 8:41

Iata, de pilda, cateva secrete spuse asa, la intamplare, primele care-mi vin in minte:

1.  Geanta mea kate Spade e o imitatie ieftina.
  2. Imi place la nebunie lichiorul, cea mai putin cool bautura din univers
  3. . habar n-am ce inseamna NATO. Sau, macar, ce e.
  4. Am 58 de kile. Si nu 52, cum crede prietenul mea Connor.( desi trebuie sa spun, in aparea mea, ca, atunci cand i-am spus asta, aveam de gand sa incep sa tin regim. Si adevarul e ca nu-i o diferenta asa de mare).
  5. Connor intotdeauna mi s-a parut ca seamana un pic cu Ken. Iubitul lui Barbie.
  6. Cateodata, cand suntem in mijlocul unei infocate partide de sex, imi vine brusc sa rad.
  7. .pt prima oara, am facut sex in dormitorul de oaspeti, cu Danny Nussbaum, in timp ce mama si tata se uitau la Ben Hur, la parter.
  8. Am baut deja vinul pe care tata m-a sfatuit sa-l pun la pastrare vreo 20 de ani.
  9. Sammy, pestisorul auriu de la ai mei de acasa, nu e acelasi pestisor pe care mi l-au lasat in grija, cand au fost in Egipt.
  10. Cand colega mea Artemis ma calca rau pe nervi, ii ud planta cu suc de portocale( lucru care se intampla cam in fiecare zi)
  11. odata,demult, am avut un vis foarte ciudat, lesbian, cu colega mea de apartament Lissy.
  12. Bikinii mei tanga ma cam incomodeaza.
  13. Habar n-am ce tot balmajeste tipul asta in costum gri, de langa mine..
  14. plus ca am uitat deja cum il cheama.
Sus In jos
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Mier 26 Aug 2009 - 10:53

asta face parte din carte? daca e de postat pune la "mini biblioteca"
Sus In jos
>Psychotron
master of words
master of words

feminin Taur Sobolan
Numarul mesajelor : 3042
Varsta : 21
Localizare : :]
Joburi/Distractii : țapu'
Stare de spirit : țapi
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Sam 26 Dec 2009 - 8:10

Ha, am o colegă care moare dacă nu.și cumpără cartea.
Am citit câteva fragmente pe site.ul de la polirom, si e drăguțică
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://last.fm/user/NuclearBoom
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Vin 12 Noi 2010 - 13:44

Mi s epare ca am vazut cartea asta la biblioteca unde m-am inscris. Daca mi se pare atat de interesanta si cand o voi rasfoi, o voi lua :D
Sus In jos
shine

feminin Taur Caine
Numarul mesajelor : 48
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : sa citesc,sa ma uit la seriale,sa ma plimb,sa merg la cumparaturi(dar e criza!)
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Vin 19 Noi 2010 - 11:53

cartea mea preferata din colectia chic !!Oricum,sophie kinsella scrie superb!
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Mar 21 Aug 2012 - 19:12

Iata coperta, vad ca-n primul post nu mai e.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Purple Rain
speller
speller

feminin Berbec Mistret
Numarul mesajelor : 175
Varsta : 22
Localizare : Vaslui
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Vin 14 Sept 2012 - 10:53

Imi amintesc ca plecasem din tara, asa ca am ales o carte intamplator din colectia Chic..nu m-au pasionat niciodata, insa pentru cateva zile petrecute pe autocar a fost numai buna. Povestea este frumoasa, doar ca nu e cine stie ce carte serioasa de pe urma careia poti ramane cu ceva. Este potrivita doar daca nu ai ce altceva sa citesti si, nu stiu, vrei sa ai parte de o lectura usoara.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://behindthemask.b1.jcink.com/?act=idx
Jackal
word addict
word addict

feminin Taur Caine
Numarul mesajelor : 2742
Localizare : just where pure bliss exists
Joburi/Distractii : feeling the love of my inspiration :>
Stare de spirit : back to no mercy *evil smile*
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   Vin 14 Sept 2012 - 11:51

:)) deci sincer, anul trecut, cand am citit-o si apoi am mers pe net sa vad daca in Romania a aparut am ramas putin dezamagita sa vad ca nu era.

Nu as zice ca autoarea are cine stie ce stil de a scrie, insa intamplarile din aceasta carte au fost hazlii si mi-a amintit, oarecum, de manga-urile shojo pe care le citeam cu mult timp in urma:)) Nu as recomanda-o ca lectura serioasa, fiindca e scrisa intr-un mod cat mai simplu si daca nu ar fi fost pentru succesiunea de situatii, hazlii sau nu, aceasta carte ar fi fost boooooring.

Este perfecta pentru a pierde timpul cand te plictisesti. Eu am terminat-o in doua seri(ca numai atunci puteam sa o citesc)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Poti sa tii un secret? sophie kinsella   

Sus In jos

Poti sa tii un secret? sophie kinsella

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Decoram oua de Pasti -2
» Goblenul si cusaturile noastre, posibila sursa de venit.
» Articole din piele
» Quilling - Arta de a rula hartia (9)
» Masinile noastre de cusut (5)
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-