Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Adevarul despre fete

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 23
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Adevarul despre fete   Mier 11 Ian 2012 - 13:50

Este scrisa de Rebecca James in primul rand.
M-am gandit sa o postez si pe aceasta aici :D. Mie mi-a placut enorm, este foarte complexa si scrisa intr-un stil accesibil oricui :x. Este o poveste despre lumea autohtona si sunt multe modele de caractere. Nu este deloc plictisitoare si nu stiu... Nu vi-o povestesc aici :D

Dupa moartea surorii ei mai mici, o fata speciala si extrem de talentata, Katherine decide sa plece din casa parintilor, mult prea indurerati si asaltati neincetat de interogatoriile nemiloase ale mass-mediei. Se muta intr-un alt oras si se inscrie la o scoala noua. Precauta si sigura, nu cauta decat anonimul. Gaseste, in schimb, ultimul lucru la care s-ar fi asteptat: o prietena.

Alice Parrie este fata cea nau populara si charismatica din scoala. Extrovertita, superba, languroasa si imprevizibila, Alice este cat se poate de diferita de Katherine. Ajunge sa-i fie acesteia mai mult decat o sora. Entuziasmul ei este contagios, iar candoarea... uneori deconcertanta. N-ai cum sa-i rezisti!

Insa Alice are secrete mai intunecate decat isi poate cineva imagina...

Pare de la sine înțeles că, atunci când pleci într-o călătorie departe de casă, e bine să îți alegi cu grijă tovarășii de drum. În fond te duci să te relaxezi, nu să îngrijești petrecăreți după nopți interminabile în cluburi (mai ales dacă tu cauți și altceva în afara flashurilor ringului de dans) și nici să alergi din magazin în magazin, fie pe bulevarde exclusiviste, fie în zonele cu chilipiruri (mai ales dacă nu te duci exclusiv pentru o „ședință” de shopping). Circula o vorbă „în târg” care a ajuns pana la urma chiar și titlu de carte: fetele rele ajung unde vor (în contrast cu fetele bune care ajung doar în Rai). Nu pare a fi tocmai recomandat să te întovărășești pentru prea mult timp cu fetele rele (chiar și atunci când ești una dintre ele). Nu de alta, dar s-ar putea ca ele să vrea să meargă prea departe pentru tine și să nu fie dispuse să negocieze problema destinației. E drept, e greu să reziști tentației de a nu petrece în compania lor. Multe dintre fetele rele sunt pline de energie, extravagante, sclipitoare, debordează de încredere în sine și le poți considera, în multe privințe, un ingredient esențial pentru instalarea bunei dispoziții. Însă pe cât de cuceritoare pot fi în aparență, pe atât de distructive și răzbunătoare se pot dovedi la momentul (ne)potrivit. Romanul lui Rebecca James dezvăluie ce se întâmplă când fetele bune întâlnesc fetele rele și decid nu doar să călătorească alături, ci chiar să locuiască împreună. La început totul e lapte și miere, mai târziu,vorbim mai degrabă despre lecții de viață… dure și pline de semnificații.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Adevarul despre fete   Mier 25 Ian 2012 - 10:30

Am spus in celalt topic facut de tine ( Fantasmele erotice ale femeilor) ca imi plac romanele de la editura Trei. Ei bine, cele de la Pandora M sunt favoritele mele, imediat dupa cele de la Nemira. Plot-ul suna destul de bine, daca o gasesc pe la vreo librarie mai ieftina o s-o cumpar:D
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 27
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Adevarul despre fete   Mier 25 Ian 2012 - 20:26

Eu nu tin cont de editura. Daca are tema interesanta clar o sa citesc :)))
Imi place povestea si desi nu am auzit de autoare o sa caut cartea si am sa o citesc ^^

Spoiler:

Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Adevarul despre fete   Vin 27 Ian 2012 - 11:54

Eu tin cont uneori si de editura... mai ales cand stiu cartile anterioare si mi-au placut. Fiecare are criteriile proprii dupa care isi alege romanele :)
Sus In jos
LeMeow.
most active in FEBRUARY
most active in FEBRUARY

feminin Rac Caine
Numarul mesajelor : 563
Varsta : 23
Localizare : A treisprazecea incapare a Iadului
Stare de spirit : Calma
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Adevarul despre fete   Dum 5 Feb 2012 - 9:15

Pare a fi o carte interesanta. Cred ca voi face si eu rost de ea si o voi citi.
Sus In jos
fluturas;
legendary writer
legendary writer

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 21
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Adevarul despre fete   Mar 7 Mai 2013 - 6:55

Sincer nu-mi pare o poveste nou. Ba mai de grabă e o poveste pe care am mai auzit-o. Fata cea nouă și anonimă ajunge să fie prietenă cu cea populară, aș vrea ca astfel de cărți să încerce și altceva decât un tablou ca acesta. Poate cartea în sine e interesantă, dar cei care au scris prezentarea nu s-au priceput să atragă atenția pe aspectele importante din carte.

Scriu: Overdrive(cu Lecsa), Imoral, Sinonime și antonime si The Underground Witchworld(adoptat)

Valsul Fluturilor - blog
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Adevarul despre fete   

Sus In jos

Adevarul despre fete

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Despre anii de studentie/liceu si importanta lor pentru viitor
» Despre catei.