Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Înfruntarea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
fluturas;
legendary writer
legendary writer

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 21
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Înfruntarea   Joi 7 Apr 2011 - 6:02

“Am vazut o lume plina de violenta, ura si intuneric. Iar in intuneric erau creaturi atat de ingrozitoare, incat nici nu pot sa spun ce erau. Nici nici macar nu puteam sa le privesc. Am vazut sfarsitul lumii, a incheiat Afrodita cu glasul stapanit de groaza.”

Marea Preoteasa a Casei Noptii a declarat razboi oamenilor, iar Zoey stie in adancul inimii ei ca acesta este un lucru gresit. Dar o va asculta oare cineva? Viata ei ia o intorsatura periculoasa, in vreme ce loialitatea ii este pusa la grea incercare, iar un demon stravechi se trezeste din nou la viata. Aventura continua intr-un volum incredibil de tenebros, care te lasa cu rasuflarea taiata!

P.C. CAST este o premiata autoare de literatura fantastica si paranormala si un profesor indragit. Fiica ei, KRISTIN CAST, are si ea premii pentru jurnalism, dar si pentru poezie.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://valsulfluturilor.blogspot.com/
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Înfruntarea   Joi 7 Iul 2011 - 5:35

A aparut partea a patra? Habar nu aveam ca a fost tradusa si la noi.
Seria nu mi se pare una care sa merite toti banii, dar e simpatica de citit daca o ai de la altcineva ;))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
stracciatella.
best signature
best signature

feminin Rac Mistret
Numarul mesajelor : 3774
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Înfruntarea   Vin 8 Iul 2011 - 3:00

^ Ah, sa stii ca nici mie nu mi se parea. Dar "m-a prins":)).
Nu exceleaza prin nimic si ideea nu e nici ea cea mai originala, dar prinde si te captiveaza intr-un fel.
Si sa stii ca a aparut si cartea a 7-a :)). Nu prea ma indur sa dau banii pe ea inca, dar de citit tot o citesc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/RazzelRa
Nymρhαeα
supreme master of words
supreme master of words

feminin Sagetator Cocos
Numarul mesajelor : 6297
Varsta : 23
Joburi/Distractii : Manga, anime, carti, muzica si ciocolata.
Stare de spirit : Efervescenta
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Înfruntarea   Mier 18 Ian 2012 - 13:13

Îmi place seria și implicit volumul ăsta.Din păcate apar greu în România, am înțeles că sunt 12 volume...
E drăguță Zoey aia, deși nu-mi place că nu e hotărâtă.Cum apare un tip nou cum totul se schimbă.:))

Culorile primăverii sunt date de flori, culorile iernii sunt date de imaginație”
 Terri Guillements 

R.C.: Industrial Rocker 
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
fluturas;
legendary writer
legendary writer

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 21
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Înfruntarea   Mar 7 Mai 2013 - 5:58

^Adevăr grăiești! :)) N-am întâlnit un personaj feminin mai schimbător decât ea în materie de băieți, nici măcar Scarlet O'Hara nu a fost chiar așa. Adică Zoey a fost cu Heath, Eric, Stark, presupun că o să fie și cu Kalona la un moment dat, sincer nu tșiu n-am ajuns până acolo, cred că și cu Damian ar fi fost dacă nu era gay :))
Mă deranjează modul ei de a fi, adică se plânge de personajele care sunt așa mai depravate, dar ea ce face?
Am citit primele 5 volume și le am, probabil o să mi le cumpăr și pe celelalte când voi avea timp, bani și vor fi la o super reducere, dar până atunci mai este.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Înfruntarea   

Sus In jos

Înfruntarea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-