Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Declaratia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Desert Rose
faithful writer
faithful writer

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 586
Varsta : 22
Localizare : Fangstasia
Joburi/Distractii : liceu, baruri/pub'uri.
Stare de spirit : kinky
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Declaratia   Vin 25 Feb 2011 - 2:28

Declaratia, de Gemma Malley.

"Numele meu este Anna si n-ar trebui sa fiu aici. N-ar trebui sa exist. traiesc insa. Nu e vina mea ca sunt aici. Nu am cerut eu sa ma nasc. Nu inseamna insa ca, daca exist e bine. M-au prind din vreme, asta e semn bun"
Anna isi tine un jurnal secret intr-un caiet roz. Il ascunde in fiecare seara pentru ca nu vrea sa fie prinsa ca incalca regulile. Viata la Grange Hall este guvernata de reguli, reguli care trebuie sa fie invatate, pentru a compensa incalcarea celei mai importante dintre toate. Anna stie ca ar trebui sa fie recunoscatoare pentru locul ei la Grange Hall, deoarece parintii ei au fost iresponsabili cand au conceput-o. Au incalcat regula care interzice procrearea si acum Anna trebuie sa rasplateasca societatea pentru gestul lor egoist. Ea trebuie sa invete sa devina folositoare. Intr-o zi insa apare Peter, care ii spune Annei lucruri socante despre parintii ei, despre Declaratie, despre viata de dincolo de zidurile de la Grange Hall. Curand, Anna incepe sa se indoiasca de tot ce invatase pana atunci.

____
Mi-a placut mult aceasta carte, avand in vede ca am citit-o intr-o zi cu toate ca are 250 de pagini. Actiunea se petrece in viitor, cand exita pastile de longevitate, iar oamenii nu au voie sa nasca copii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Declaratia   Lun 7 Mar 2011 - 23:06

Imi place foarte mult povestea, sper sa gasesc si eu cartea la biblioteca.
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 23
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Declaratia   Sam 15 Sept 2012 - 15:40

Coperta:

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 23
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Declaratia   Sam 1 Iun 2013 - 4:44

Prin ce perioada tulbure trece Anna. Las' ca isi va da ea seama ca nu are sens ce spune, dar nu este de condamnat insa.
Si nu era indeajuns ca avea ea temerile si angoasele ei, dar acum nu mai stie ce e adevarat si ce nu si nu mai are incredere
Si coperta este superba
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Declaratia   

Sus In jos

Declaratia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-