Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Fata fantoma

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
shine

feminin Taur Caine
Numarul mesajelor : 48
Varsta : 23
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : sa citesc,sa ma uit la seriale,sa ma plimb,sa merg la cumparaturi(dar e criza!)
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Fata fantoma    Dum 21 Noi 2010 - 8:59

Titlu: Fata fantoma
Autor: Sophie Kinsella
Editura: Polirom
An aparitie: 2009
Pret: 30-40 lei.

Un nou roman al maestrei incontestabile a genului chick-lit!

Lara Lington a avut intotdeauna o imaginatie debordanta, dar iata ca, dintr-o data, imaginatia asta a ei a cam inceput sa-si faca de cap! Femeile tinere, obisnuite, la vreo douazeci si ceva de ani, care incearca sa-si vada de viata lor, sa-si faca o cariera, nu sint vizitate de fantome, nu ? Si totusi, se pare ca spiritul stramatusii Sadie, nelinistit, si-a gasit o forma de manifestare in lume si e hotarit sa ramina prin preajma Larei, pina cind aceasta ii va indeplini dorintele. Cumva, ajutindu-si stramatusa in vinatorea ei de comori, Lara descopera ca propria ei viata a devenit interesanta si romantica. Ramine sa vedem care e, pina la urma, sensul acestei fantastice intilniri...

„Incercati numai sa va imaginati: o poveste cu o fantoma care adora jazzul, birfa si comenteaza in permanenta, cu o mirare inocenta si ironie fina, lumea de azi! Sophie Kinsella este, intr-adevar, o maestra a comediei cu aceasta incintatoare aventura intr-una dintre cele mai incitante metropole ale lumii.” (Publishers Weekly)

„Fata fantoma este o poveste romantica, plina de umor, care propune o viziune aparte asupra lumii tensionate din ziua de azi, lasindu-se condusa de o voce deosebit de ironica – si de intrigata – a trecutului.” (Daily Mail)

Am citit cartea in 2 zile si mi-a ramas la suflet.Poate parea un pic ciudata ca e despre o fantoma,dar e o carte foarte amuzanta.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Fata fantoma    Lun 22 Noi 2010 - 9:34

Am mai citit o carte de la Sophie Kinsella si as fi curioasa sa o citesc si pe asta. Poate cer niste carti de ziua mea si o adaug si pe asta pe lista :D
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Fata fantoma    Sam 15 Sept 2012 - 15:50

Sincer cartea nu-i genul meu, insa e destul de ok.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Fata fantoma    Sam 1 Iun 2013 - 3:02

Dar nu cred ca fantomane stramatusii sale este rea sau ca va rani. Oricum, din cate am auzit Kinsella scrie foarte ok.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Fata fantoma    

Sus In jos

Fata fantoma

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Provocarea 3, la croitorie: FATA DE MASA
» Scoala si indatoririle/obligatiile pe care le are fata de elevi
» ...
» Machiajul-tips&tricks
» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(1)
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-