Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Sex, romance si bestselleruri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Sex, romance si bestselleruri   Vin 12 Noi 2010 - 12:53

Sex, romance si bestselleruri - Nina Killham

Romanele Ninei Killham sunt bestselleruri internationale traduse in peste zece tari.

E miezul noptii. Cu parul ravasit si camasa sfasiata, un tanar se sprijina de biroul comisarului de politie din Venice Beach. "Ocupatia?", este intrebat. "Scriu romane de dragoste." Jack Carter, nom de plume Celeste D'Arcy, e autorul celor mai fierbinti romance-uri, iar femeile il gasesc irezistibil si incearca sa-l seduca, uneori cu urmari inimaginabile. Insa tanarul e decis sa-si astepte aleasa. Intra furtunos in scena superba Molly, o femeie de afaceri concediata din pricina aventurilor de la birou, care se hotaraste sa-si incerce condeiul ca scriitoare si sa-i fure cititorii lui Jack. Iar cand se intampla asta, situatia scapa definitiv de sub control. Cat de apriga e oare competitia intre sexe si cine castiga la jocul dragostei?

Eu abia am terminat de citit cartea ieri seara si mi s-a parut foarte simpatica. Autoarea are un scris simplu, curat, amuzant si tentant. Bineinteles, e o carte care te relaxeaza nu care iti pune la miscare intelectul.
Dar chiar si asa, merita cicita pentru situatiile din ce in ce mai amuzante si nebune prin care trece personajul principal, Jack.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 23
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Sex, romance si bestselleruri   Mar 15 Mai 2012 - 6:17

Desi titlul nu ma atrage am zis sa citesc si descrierea ca poate, poate se intampla ceva sa se aprinda vreun beculet:))). Chiar daca acest gen de literatura nu ma prinde recunosc ca sunt curioasa in legatura cu aceasta carte si daca as gasi-o sa o imprumut m-as apuca de citit.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 23
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Sex, romance si bestselleruri   Sam 1 Iun 2013 - 0:50

Dar nu am inteles de ce a intrat asa ravasit in scena.
Cred ca va fi ceva fierbinte cu Molly, mi se pare o tipa interesanta :>
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sex, romance si bestselleruri   

Sus In jos

Sex, romance si bestselleruri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-