Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
kristine.b
passionate writer
passionate writer

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 1160
Varsta : 25
Localizare : Cluj Napoca
Stare de spirit : Forever in love:)
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)   Sam 16 Oct 2010 - 1:48

este o carte castigata, destul de interesanta zic eu (pentru mine, orice are legatura cu vampiri, varcolaci, zombi etc e interesant; cred ca am mostenit interesul pt supranatural de la tata, so don`t shut me, probabil unora li se va parea dragutza)
este seria de carti dupa care s-a facut ecranizarea serialului "Vampiri, crime si povesti de dragoste"de pe AXN

Fiecare carte o are în prim-plan pe Vicki Nelson, fost detectiv la „Omucideri”, care descoperă, urmărește și anihilează diverși criminali de sorginte supranaturală (demoni ieșiți din iad, vampiri, vârcolaci, fantome, mumii etc.).

Seria a fost adaptată pentru televiziune sub titlul Blood Ties, în 2007, rulând în prezent și în România, pe AXN, cu titlul Vampiri, crime și povești de dragoste.

Vicki Nelson este martoră la primul atac al forței întunecate care în curând va răspândi domnia terorii asupra metropolei canadiene.

În Prețul sângelui, Vicki se vede prinsă în plasa unei anchete care o face să reia relația pasională și furtunoasă cu fostul ei partener din poliție, Mike Celluci, chiar dacă între timp face echipă cu scriitorul Henry Fitzroy într-o încercare disperată de a lua urma atacatorului. Pentru că Fitzroy,care este vampir și fiul bastard al regelui englez Henric VIII, posedă cunoștințe mai presus de cele ale muritorilor, adunate de-a lungul secolelor pe care le-a petrecut controlându-și propria fire nedomolită… și setea de sânge.

Uploaded with ImageShack.us
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)   Sam 16 Oct 2010 - 23:53

Bianca, data viitoare sa treci linkul topicului la index! Acum il voi trece eu.
Sus In jos
Wingless Falcon
passionate writer
passionate writer

feminin Taur Caine
Numarul mesajelor : 1197
Varsta : 23
Localizare : gotham city
Joburi/Distractii : writing. drawing. reading. gaming.
Stare de spirit : numb
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)   Dum 7 Aug 2011 - 6:25

n-am citit cărțile, dar am văzul serialul și chiar vreau să le citesc, mai ales că serialul nu-l mai continuă. îs curioasă ce se întâmplă mai departe.
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 23
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)   Sam 15 Sept 2012 - 15:05

Stiu ca mai este cel putin un volum. Am zis ca daca le prind pe amandoua le voi citi pentru ca par interesante.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)   

Sus In jos

Pretul Sangelui (colectia Cartile Sangelui)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Subiecte similare

-
» Fuste - capitolul X
» Royal Jewelry & Tiaras / Fabergé Eggs / The Royals
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-