Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Septimus Heap

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
stracciatella.
best signature
best signature

feminin Rac Mistret
Numarul mesajelor : 3774
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Septimus Heap   Vin 3 Sept 2010 - 11:16

Seria Seaptimus Heap

Septimus Heap este o serie de șapte cărți pentru copii de Angie Sage, cu personajul principal cu același nume - Septimus Heap. Până acum, au fost publicate patru volume cărți: "Magie", "Zbor", "Leacuri", "Expediția" și ”Sirena”.

Cine este Septimus Heap? Un copil pierdut? Un erou nebănuit? Un vrăjitor puternic?
Aici începe magia.
Al Șaptelea fiul al unui al Șaptelea fiu, care este în mod sugestiv numit Septimus, este furat în noaptea în care apare pe lume de către o moașă care îl declară mort. În aceiași noapte, Silas Heap, tatăl băiatului găsește găsește o fetiță nou-născută cu ochii violeți, Jenna. De aici începe povestea.

Mai multe detalii: http://www.septimusheap.ro/

Am citit pana in prezent primele 4 carti. Pe a 5-a nu am apucat sa o cumpar ( sunt destul de scumpe dupa mintea mea, cam 40-50 de lei volumul) inca.
Parerea mea? La fel ca a multora : "urmasul" lui Harry Potter. Au o gramada de lucruri in comun.
Nu e la fel, insa cred ca fanilor Harry Potter le-ar placea. Sau cel putin celor care mai vor ceva vrajitori, baghete, amulete, vraji si alte chestii.
Sunt niste carti pline de aventura, mister, foarte simpatice.
Le-a citit careva?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/RazzelRa
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Septimus Heap   Vin 8 Oct 2010 - 22:26

Eu nu am citit niciuna dintre carti si nu le-as cumpara, nu ma prea lasa buzunarul.
Insa copertile imi plac, sunt vesele, colorate si arata in felul asta cat de aventuroasa e seria.
Nu stiu daca fanilor HP le-ar placea aceasta serie, dar pare destul de draguta,.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 24
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Septimus Heap   Mar 21 Aug 2012 - 18:35

Am o prietena careia ii plac cartile de genul si sunt destul de simpatice asa cand te uiti la ele si vezi despre ce-i vorba, dar nu cred c-as rezista sau n-as avea rabdarea sa le citesc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 23
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Septimus Heap   Dum 2 Iun 2013 - 11:43

Nici macar nu le-am vazut pe undeva. Daca primul volum nu ma atrage, nu cred ca as continua sa citesc...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Septimus Heap   

Sus In jos

Septimus Heap

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-