Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

Scribul Thailandez

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Scribul Thailandez   Mier 18 Aug 2010 - 0:12

O comedie despre sex, minciuni si satisfactie.

Scribul thailandez este povestea lui Henry Russel, un scriitor de duzina care isi castiga existenta redactand scrisori pentru prostituatele thailandeze. Mesajele lui de dragoste ajung pana in colturile cele mai indepartate ale lumii, convingand clientii amorezati ca experienta de o noapte din Orasul Ingerilor ar putea fi in realitate inceputul unei frumoase relatii. El ofera speranta celor disperati, confort celor insingurati si afectiune inimilor suferinde. Scribul este o creatie socanta si hilara, a carei actiune se desfasoara in mijlocul vietii de noapte a Bangkok-ului.

„ ... unul dintre cei mai buni autori care indraznesc sa vorbeasca despre prostitutia din Thailanda.“ The Bangkok Post

David Young
s-a nascut la Chicago, unde a debutat ca scriitor. In 1996 a parasit SUA si s-a instalat in Thailanda. Aici a publicat mai multe romane - Thailanda Joy, Fast Eddie’s Lucky 7 A-Go-Go, Sukhumvit Road si Bangkok Dick - in care descrie in mod picant exotismul vietii din Bangkok.

Eu am cumparat-o mai de mult, cu 10 lei, din carturesti. Era oferta. Trebuie sa recunosc, cartea nu este atat de impresionanta dar ideea mi se pare chiar originala. Nu are chiar atat de mult sex precum se asteapta:))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Cehkav
passionate writer
passionate writer

feminin Varsator Mistret
Numarul mesajelor : 1490
Varsta : 22
Localizare : In your mind
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Scribul Thailandez   Mar 3 Ian 2012 - 5:57

Am uitat ca am citit aceasta carte. Mie mi-a placut. In adevaratul sens al cuvantului.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://cehkav.wordpress.com
fluturas;
legendary writer
legendary writer

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 21
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy :

MesajSubiect: Re: Scribul Thailandez   Mar 7 Mai 2013 - 5:38

Toate cărțile care promit multe oferă puține, dar există mereu ceva interesant indiferent de carte, o poveste originală, un scriitor aparte și din câte îmi dau seama povestea e cea care contează aici. Nu știu ce să cred despre ea, cu siguranță nu e un roman pe placul meu, dar așa am zis despre mai multe cărți care până la final mi-au plăcut foarte mult.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Scribul Thailandez   

Sus In jos

Scribul Thailandez

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-